Afrika Richards Bay

Richards Bay Uçak bileti (300€'dan başlayan fiyatlarla)

Richards Bay Uçak bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Güney Afrika Cumhuriyeti (bilinen adıyla Güney Afrika), Afrika’nın en güney ucunda yer alan bir ülkedir. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Kuzeyde Namibya, Botsvana ve Zimbabve, kuzeydoğusunda Mozambik ve Swaziland vardır. Küçük bir krallık olan Lesotho ise Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alır. Afrika kıtasının güney kesiminin hemen hemen yarısını kaplamaktadır.

Güney Afrika’da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein’dir.[1] Güney Afrika Cumhuriyeti, üç farklı devletin birleşmesiyle kurulmuş ve bu üç devletin başkenti olan şehirler yeni devlette farklı işlevler yüklenerek başkentliğe devam etmiştir.

Genel olarak, tropikal-suptropikal karakterli ve ılıman bir iklim hüküm sürmektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin genel olarak doğu bölümleri dağlıktır. Basutoland civarında dağlar 3.280 m’ye kadar yükselir. Namibya ile Güney Afrika sınırını çizerek denize dökülen Oranj nehri tamamen ülke sınırları içinde kalır. İkinci büyük akarsuyu kuzeyde Rodezya ve Bechuanaland ile sınır çizen Limpopo nehridir. Güney kıyılarında tipik bitki örtüsü Akdeniz bitkileri, kuzeybatı şeridinde çöl ve çöl bitkileri, kuzeydoğu şeridinde yağmur mevsiminde yeşil musonormanlar, iç bölgelerde doğuda bozkırlar, batıda da yarı çorak yerler bulunur.1488’de Portekizli Bartholomeu Dias, Ümit Burnu önlerine gelmiş, 1497’de Portekizli Vasco da Gama ise Arap kılavuzların yardımıyla burundan geçerek Hindistan’a varmıştı. 17. yüzyılda Hollandalı ve İngilizlerden maceraperestler, Güney Afrika’ya akın etmiş; fakat kıyılardan iç kısımlara geçememişlerdir.Pilanesberg Ulusal Parkı: Johannesburg’a gelenler, kıtanın en önemli doğal parklarını gezebilirler. Kente 150 kilometre mesafedeki Pilanesberg’de, tam bir safari yapmanın ilk şartı olan Big Five’ı, yani 5 büyük hayvan türünün hepsini görmek mümkün. Bunun dışında 103 memeli, 350 kuş, 18 amfibyum ve 65 sürüngen türüne ait binlerce hayvanı da görebilirsiniz.

Kruger Ulusal Parkı: Güney Afrika’nın en büyük vahşi doğa koruma alanı olan Kruger Ulusal Parkı’na Johannesburg havalimanından aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. 147 memeli, 500’ün üzerinde kuş ve 114 sürüngen türü 20 bin kilometre karelik alanda yaşamaktadır. Safari yapanlar Big Five’ı burada da görebilirler.

Sun City: Pilanesberg Ulusal Parkı sınırlarında yer alan Sun City, Afrika’nın Las Vegas’ı olarak da bilinen bir eğlence parkı. Yapay şelalelerin, lüks otellerin, golf sahalarının üzerinde kurulu Sun City’da casinolar da bulunuyor.

 

 
Richards Bay uçak bileti için bizi arayin.

Richards Bay , Afrika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler