Ucuz Bilet MON

Montevideo Uçak Bileti (450 €'dan başlayan fiyatlarla)

Montevideo Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Montevideo, bir Güney Amerika ülkesi olan Uruguay’ın başkenti, en önemli limanı ve en büyük kentidir. Aynı zamanda en gelişmiş ve modern yönetim otoritelerinin var olduğu yerdir. Ülkenin parlamentosu bu kentte bulunmaktadır.İspanya  ile aralarındaki Tordesillas antlaşmasına karşın, 17. yüzyılda Portekizliler, Colonia del Sacramento’u kurunca, 1724’te İspanyollar gelip Portekizlileri bölgeden çıkarmışlar ve önlem olarak da 1725’te kenti kurmuşlardır.

Kent 1828’de Uruguay’ın başkenti olmuştur.

‘Montevideo’ adının anlamını açıklayan en az iki değişik sav vardır: Birincisi Portekizce “Monte vide eu” (“bir dağ görüyorum”) dan geldiği, ikincisi de İspanyolca “Monte VI De Este a Oeste” (“doğudan batıya altıncı dağ”)’dan geldiğidir. Kentin tam adı San Felipe y Santiago de Montevideo’dur.

19. yüzyıl boyunca ve 20. yüzyıl başlarında, Arjantin ve Brezilya’nın artan etkisinden kurtulma çabaları İngiltere’nin etkisinin artması sonucunu doğurmuştur. Kent 1838 ile 1851 yılları arasında art arda Arjantin diktatörü Juan Manuel de Rosas tarafından ele geçirilmiş; 1860 ile 1911 yılları arasında İngiltere, kenti çevresine bağlayan geniş demiryolu ağı kurmuştur.

Küçük bir yerleşim olarak başlayan Montevideo’da yaşayan kişi sayısı 1860’ta ancak 37.787’ydi. Göçmenlerin de etkisiyle bu sayı 1884’te 104.472’ye yükseldi. Bu arada, kent tecimsel (ticari) açıdan Buenos Aires’e rakip olmuştu. 20. yüzyıl başlarında Avrupa’dan birçok göçmenin gelmesiyle, 1908’de yabancı bir ülkede doğmuş Montevideoluların oranı %30’lara dek çıktı.

20. yüzyıl ortalarında askeri diktatörlükler ve iktisadi bunalımlar kentte bugün de etkileri görülen gerileme dönemini başlattı. Köyden kente göçün sonuçları özellikle Ciudad Vieja’da (Eski Şehir) görülür. Son yıllarda ekonomide görülen iyileşme ve komşu ülkelerle daha sıkı tecimsel ilişkilerin tarımsal üretimde gelişmeyi sağlayarak, ilerisi için umut vermektedir. Ancak günümüzde Uruguay Pesosu’nun Arjantin Pesosu ve Amerikan Doları karşısında devamlı değer kaybetmesi ülke halkının gelir seviyesini ciddi şekilde etkilemiştir. Ortalama kişi başı yılık gelir hacmi 1500 Amerikan Doları civarında olan ülkede eğitim durumu da lise seviyesini çok fazla geçmemektedir.Ülkenin en büyük diğer özelliği futbola olan yoğun ilgidir. İlk Dünya Kupası’nın oynandığı stadyuma sahip olsa bile maddi zorluklar futbolun da çok gelişememesine sebep olmuştur.

2007 yılındaki sayıma göre, Uruguay’daki 3,5 milyon kişiden 1,5 milyonu Montevideo’da yaşamaktadır.

 

Montevideo Uçak Bileti için bizi arayınız.

Montevideo, uruguay
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler