Avrupa linz

Linz Uçak Bileti (90€'dan başlayan fiyatlarla)

Linz Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti,Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur.

Linz’in simgesi olan Pöstlingberg Hac Kilisesi (Wallfahrtskirche), Tuna Nehrinin sol tarafında 537 metre yüksekte bulunur: 1774 yılında yapıldı ve sevilen gezinti noktalarından biridir. Hac Kilisesine ve Pöstlingberg’deki manzara platformuna Pöstlingberg treniyle ulaşılır. Dünyadaki en dik tren yollarından biridir ve yüzde 10’un üzerinde eğime sahiptir. Pöstlingberg’de Linz fünikülerine binmek mümkündür; bu turda bilinen masallardan gerçek boyutlu sahneleri içeren istasyonlardan geçilir.

Şehir merkezinde bulunan ve Yeni Katedral da denilen Katolik Meryem Katedrali (Mariä-Empfängnis-Dom) mimarinin zirvesidir. 20.000’den fazla kişi alabilir ve Avusturya’nın en büyük kilisesidir. Kulelerin yüksekliği 134 metredir ve Avusturya’da bunlardan daha yüksek sadece Stephan Katedrali vardır. Katedral 1862 ile 1924 arasında yeni gotik stilde restore edildi. Özellikle ihtişamlı sunak bölmesi ve güzel tasarımlı “Linz Penceresi” ve “İmparator Penceresi” görülmeye değer. Şehrin merkezinde 13.000 metrekare alanla tüm Tuna bölgesinin en geniş meydanı bulunur. Ana meydanda eski hükümet binası, Schmidtberger Evi ve Brückenkopf binası bulunuyor. 1723 yılında ana meydana eklenen Teslis Sütunu insanlara 1712 yılındaki büyük yangını, 1704 yılındaki savaş tehlikesini ve 1713 yılındaki veba salgınını hatırlatır.

Linz’in en önemli alışveriş noktası ise Landstraße’dir. Taubernmarkt’tan (Güvercin Pazarı) bir kilometre güneye uzanır ve Karmelit ve Ursulin Kiliseleri burada bulunur. Kültür meraklıları Lentos Sanat Müzesini, Linz Sarayını veya Nordico Müzesini mutlaka ziyaret etmelidir. Tuna Nehrinin kuzey kıyısında bulunan Ars Electronica Center teknolojik gelişmeleri gösterir. Ayrıca Bruckner Evi ve her sonbaharda yapılan Linz müzik festivali de görülecekler arasındadır. Burada modern müzik tarzında açık hava konserleri ve görsel şovlar yapılır. Ayrıca her yıl yapılan ve tüm dünyadan uluslararası sanatçıların geldiği Pflasterspektakel de meşhurdur. Burada en üst düzeyde cadde sanatı ve kamusal alanda yapılan sanatlar sergilenir: Palyaçoluk, hokkabazlık, akrobasi, her tür müzik, dans ve performans sanatı, nesne ve doğaçlama tiyatrosu.

Linz uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Linz, Austria
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler