Avrupa Lampedusa

Lampedusa Uçak Bileti (90€'dan başlayan fiyatlarla)

Lampedusa Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Lampedusa Adası,  Akdeniz’de İtalya’ya bağlı Pelagie Adalarını oluşturan üç adadan biri. 21 km²’lik yüzölçümüyle grubun en büyük adasıdır. Malta ile Tunus arasında, Licata’nın (Sicilya) 170 km güneybatısında yer alır. Yönetsel bakımdan İtalya’nın Agrigento iline bağlıdır. En uzun yeri yaklaşık 11 km, en geniş yeri 3.2 km’dir, deniz yüzeyinden yüksekliği 133 metre’ye kadar ulaşır.

Adı Yunan coğrafyacı Strabon’un yapıtlarında Lopadusa, ozan Ludovico Ariosto’nun Orlando furiososunda da (Çılgın Orlando) Lipadosa olarak geçen adada Tarihöncesinden kalma ev temelleri, Kartaca mezarları ve Roma dönemine ait çeşitli yapıların kalıntıları vardır. Lampedusa 1436’da Aragonlu Alfonso tarafından Montechiaro baronu Don Giovanni de Caro’ya bağışlandı. Osmanlılar 1553’te ada halkından yaklaşık bin kişiyi tutsak aldılar. 1661’de adanın o dönemdeki sahibi Ferdinand Tommasi’ye İspanya kralı II. Carlos tarafından prens unvanı verildi. Sandwich 4. kontu John Montagu 1737’de adaya geldiğinde burada yalnızca bir kişinin yaşadığını gördü. 1760’ta bir grup Fransız göçmenin yerleştiği adada Napoli kralı II. Ferdinando 1843’te bir koloni kurdu. II. Dünya Savaşı’nda müttefiklerin Kuzey Afrika’daki zaferlerinden sonra, İngiliz ve Amerikan uçakları adayı bombaladı. 12 Haziran 1943’te Lampedusa, 13 Haziran’da da grubun öteki iki adası olan Linosa ve Lampione teslim oldu.

İtalya  Güney Avrupa’da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülkedir. Akdeniz’in en büyük iki adası Sicilya ve Sardunya da İtalyan topraklarıdır. Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya’yla kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya’nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış enklav (bir başka ülkeyle tümüyle kuşatılmış) ülkelerdir. Campione d’Italia bölgesiyse İtalya’nın İsviçre içinde kalan bir eksklavıdır (ana topraklardan ayrı mülkiyet).İtalya, yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya’nın Toskana bölgesinde doğmuş ve tüm Avrupa’ya buradan yayılmıştır. İtalya’nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi’nin merkezi olmuştur.

 

 

 

 

 

Lampedusa Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Lampedusa, İtalya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler