Avrupa Lamezia Terme

Lamezia Terme Uçak Bileti (90€'dan başlayan fiyatlarla)

Lamezia Terme Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Lamezia Termi eski Nicastro, Sambiase ve Sant’Eufemia Lamezia kasabalarından oluşmaktadır ve Catanzaro’ya 35 km, Cosenza’ya 75 km ve Reggio Calabria’ya 135 km uzaklıktadır. Komünün coğrafi yapısı çok değişiktir: 8 km uzunlukta Tiren Denizi Sant’Eufemia körfezinde deniz sahili bulunur. Komün kısmen eski bir bataklık arazinin kurutulması ile ortaya çıkartılan “Sant’Eufemia Ovası” adı verilen düzlük arazidedir. Kısmen de “Mancuso Dağı” ve Calabria Tiren Denizi sahil dağ silsilesinde oluşan tepelik ve dağlık araziyi ihtiva eder. Komün merkezi Tiren Denizi ile İyonya Denizi arasında bulunan 30 km genişlikte İtalya yarımadasının bir çizme şekilde olan anakarasının burnunda, hemen hemen iki denizden aynı uzaklıkta ve bu burnun belkemiğini teşkil eden dağlık arazide 216 m rakımlı bir mevkide kuruludur.Komünün dar bölgesinde en önemli akarsu Sant’Eufemia ovasında akıp eskiden bu alanı bir bataklık yapan “Amato Çayı” gelir. Bu çaya bağlanan dereler arasında en ilgi çekeni “Bagni Deresi”‘dir. Bu dere antik Grek şehri kalıntısı Terina’dan geçmektedir ve suları içinde kükürt bulunduğu için şifalı sayılıp içinde sağlık banyosu almak için hala kullanılmaktadır

Nicastro’nun aslı 9. yy. da Calabria’yı idare eden Bizanslılar dönemine uzanır. Yerleşke burada o zaman yeni kurulan Bizans kalesi – yani “Neo Castrum (Yeni Kale)” – sözcüğüne atıfla isimlendirilmiştir. Sonra bu bölge Araplar eline ve idaresine geçmiştir. 1062de Calabria’yı fetheden Normanlar’ın komutanı olan ve Calabria Kontu unvanı alan Robert Guiscard bu kentte Sant’Eufemia adında bir büyük Benediktin manastırı kurmuştur. Normanlar eski kale yerine yeni bir Norman tipi kale yaptırmışlar ve bu kale Sicilya Kralı, Almanya Kralı ve Kutsal Roma Germen İmparatoru olan II. Friedrich tarafından ve sonra gelen Anjou Hanedanı Sicilya kralları tarafından genişletilmiştir. Normanlar altında bu kentin malikane hakları önce “Caraccıolo”, sonra “D’Aquino” aileleri tarafından tutulmuştur.Bu kent 1638de hemen hemen tahrip olmuştur. Kentte bulunan kale tamamen harap olmuş ve büyük Sant’Eufemia Manastırı tümüyle yerle bir olmuştur. Kent 18. yy’da tekrar tekrar deprem felaketi geçirmiştir. Bunun yanında şehir yakındaki bataklığı yaratan çay ve dereler devamlı sel tehlikesi çıkartmışlardır.19. yy. sonları; 20. yy. başlarında ve II. Dünya Savaşı’ndan sonra o zamanki Nicestro komününden insan gucu gocunun İtalya’da kentten ayrılan insan gücü göçünün en yüksek olduğu belgelidir.

İtalya  Güney Avrupa’da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülkedir. Akdeniz’in en büyük iki adası Sicilya ve Sardunya da İtalyan topraklarıdır. Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya’yla kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya’nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış enklav (bir başka ülkeyle tümüyle kuşatılmış) ülkelerdir. Campione d’Italia bölgesiyse İtalya’nın İsviçre içinde kalan bir eksklavıdır (ana topraklardan ayrı mülkiyet).

İtalya, yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya’nın Toskana bölgesinde doğmuş ve tüm Avrupa’ya buradan yayılmıştır. İtalya’nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi’nin merkezi olmuştur.

 

 

 

 L

Lamezia Terme Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Lamezia Terme ,İtalya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

 

An Turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler