Malezya Kuala Terengganu

Kuala Terengganu Uçak bileti (300€'dan başlayan fiyatlarla)

Kuala Terengganu Uçak bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Malezya, Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Malezya Federasyonu’nun 11 devletinin Singapur, Saravak ve Sabah (eski Kuzey Borneo)’ın birleşmesi ile oluşmuştur. Singapur 1965 yılında federasyondan ayrılmıştır. Kuzeyde Tayland, güneyde Singapur ve Endonezya ile komşudur. Ayrıca batıdan Andaman Denizi, doğudan Güney Çin Denizi’ne kıyısı vardır. Ülke coğrafi yönden Batı Malezya ve Doğu Malezya olmak üzere 2 bölgeye ayrılır. Bu bölgeler de 10 devlete ayrılır.Güneydoğu Asya ülkelerinden biri olan Malezya, kuzeyden Tayland, Güney Çin Denizi ve Brunei, doğudan Selebes Gölü, güneyden Endonezya, Singapur ve Malakka Boğazı, batıdan Hint Okyanusu’yla bitişik olan Andaman Denizi’yle çevrilidir. Akarsu bakımından oldukça zengindir. En önemli akarsuları Rejang, Kelantan, Sai Perak ve Sai Rompın ırmaklarıdır. Malezya toprakları iki büyük kara parçasıyla bunların arasındaki Güney Çin Denizi içinde yer alan adalardan meydana gelir. İki büyük kara parçası Batı Malezya ve Doğu Malezya’dır. Batı Malezya bir yarımada şeklindedir ve ince bir kara bağlantısıyla şimdiki adı Tayland olan Siyam’a bağlıdır. Doğu Malezya, büyük bir kısmı Endonezya hakimiyetinde olan Borneo adasının içindedir. Malezya topraklarının % 30’u tarım alanı, % 61’i ormandır.
Adı Kuala Terengganu kabaca okyanusa dökülen Terengganu Nehri haliç geniş genişlik atıfta bulunarak, ” Terengganu izdiham / Haliç ” olarak tercüme . Terengganu ilk referansları arasında Çin tarihi kaynaklarında bulunmaktadır . Sui hanedanı döneminde bir Çinli yazarın notu Çin’e haraç gönderdi Tan – Tan adında bir devlet bahsetmektedir . [ 2 ] [ 3 ] devlet muhtemelen Terengganu yerde bulunan. [ 4 ] Tan – Tan Sui hanedanına haraç gönderdi ve sonra Sui hanedanı çöktü sonra Tang hanedanına . [ 2 ] o 7. yüzyılda Srivijaya egemenliğine girdi sonra Çin’e haraç göndermek için durdurdu .

Böyle Ling – wai – dai – da olarak Çin tarih kitapları (嶺 外 代 答) 1178 yılında Zhou Qufei (周 去 非) tarafından yazılmış ve kitap Zhufan Zhi (嶺 外 代 答, ayrıca Chu – fanchi olarak Romalılaştırılmış ) Zhao tarafından yazılmış Rugua (趙汝 适, aynı zamanda Chau Ju- Kua olarak Romalılaştırılmış ) 1226 yılında bir bağımlılık olarak sırasıyla Teng -ya -nu ve Teng -ya- nung bahsedilen San- fo- ts’i (三 佛 齊) Hem . Srivijaya bir vasal devlet olarak Terengganu anılacaktır . Srivijaya 13. yüzyılda düştükten sonra , Terengganu . Majapahit etkisi altına girdi 15. yüzyılda , Majapahit Malay Yarımadası’nın kontrolü için Ayutthaya Krallığı ve doğmakta olan Malacca Sultanlığı ile yarışıyor oldu . Malacca Sultanlığı galip ve Terengganu sonra onun etkisi altına girdi .  Malacca Sultanlığı Portekizce 1511 yılında çöktüğünde , Johor yeni kurulan Sultanlığı Terengganu dahil Malacca Sultanlığı eski toprakları , çoğunda etkisini sarf . Terengganu erken 17. yüzyılda Aceh Sultanlığı’nın etkisi altında kısaca , ama Johor geç 17. yüzyılda Terengganu tekrar nüfuzunu başardı .


Kuala Terengganu Uçak bileti için bizi arayin.

Kuala Terengganu , Malezya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler