Amerika tucuman

Tucuman Uçak Bileti (300€'dan başlayan fiyatlarla)

Tucuman Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Arjantin Cumhuriyeti 34’ 36’’ Güney enlemleri ve 58’ 27’’ Bati boylamlari arasinda, Güney Amerika Kitasi’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km² – Türkiye’den yaklasik 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yili nüfus sayimi rakamlariyla 36.260.130 kisidir

Arjantin Güney Amerika Kitasi’nin güney kesiminde, And Daglari ve Atlas Okyanusu arasinda uzanan bir devlettir; kiyi seridinin uzunlugu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip oldugu toprak Güney Amerika Kitasi’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktir. sili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)’la siniri bulunmaktadir.

Arjantin’in adi Latince ‘’Argentum’’ (gümüs) kelimesinden gelir. ispanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayi umdugu madenin ne oldugu ülkenin isminden de açikça anlasilabilir. Ülkede yasayanlarin çogu ispanyol ve italyan göçmenlerin torunlaridir.

Tucumán Eyaleti (İspanyolca: Provincia de Tucumán), Arjantin’in kuzeybatısında eyalet. 22.524 km², başkenti San Miguel de Tucumán‘dır.
Eyalet toprakları batıda And Dağlarının kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan dış sıralarını (2.500-5.500 m) kapsar. Bu yükseltilerin doğu eteklerinde uzanan düzlüklerin, özellikle dağlardan inen akarsularla sulanan kesimleri son derece verimlidir.

Tucumán 15. yüzyılın sonlarıyla 16. yüzyılın başlarında İnka İmparatorluğu‘nun sınırları içindeydi. 1500’lerin sonlarında bölgeyi sömürgeleştiren İspanyollar, 800 km kuzeydeki Potosí gümüş madenciliği merkezinin gereksinimlerini karşılamak üzere dağların eteklerinde uzanan düzlükleri tarıma açtılar. Bölge sonradan güneydoğudaki Pampa‘da yetiştirilen katırların alım satım merkezi oldu. Katırlar Peru ve Bolivya‘dan Avrupa malları ve gümüş getiren tüccarların başlıca ulaşım aracıydı. 1776’da Río de la Plata Genel Valiliği‘nin kurulmasından ve Buenos Aires‘in Avrupa’dan gelen ürünlerin ülkeye girdiği başlıca liman durumuna gelmesinden sonra Tucumán’ın önemi azaldı.

9 Temmuz 1816’da, Tucumán (bugün San Miguel de Tucumán) kentinde toplanan Tucumán Kongresi Arjantin’in İspanya‘dan bağımsızlığını ilan etti.

Eyaletin sulu tarım yapılan kesimlerinde yetiştirilen başlıca ürün, 19. yüzyıl başlarında bölgeye getirilen şekerkamışıdır; ayrıca fasulye, limon, patates ve tütün de yetiştirilir. Batıdaki dağlar arasında uzanan Tafí Vadisinde çok sayıda menhir bulunmuştur.
Tucuman uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Tucuman, Arjantin
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler