Avrupa klagenfurt

Klagenfurt Uçak Bileti (100€'dan başlayan fiyatlarla)

Klagenfurt Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti,Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur.

Klagenfurt, Wörthersee gölü kenarında yer alır ve Avusturya’nın güneyindeki Kaernten eyaletinin başkentidir. Şehrin rakımı 445 metredir ve yüz ölçümü 120,07 kilometrekaredir. Klagenfurt, önemli bir ticaret şehri ve rağbet gören bir ekonomi bölgesidir. Ekonomisinin ağırlık noktasını turizm, hafif sanayi ile orta düzeyde ticari ve sanayi işletmeleri oluşturmaktadır.  Klagenfurt’taki yaklaşık 5.000 işletmede 54.000 işçi istihdam edilmektedir. Klagenfurt teknoloji parkı, Avrupa’nın en iyi teknoloji parkı unvanına sahiptir. Avrupa dizayn antreposunda dünya çapında mimar ve tasarımcılar, ekonomistlerle yeni fikirler için çalışmaktadırlar.  Ayrıca şehir bir sanayi parkına sahiptir ve yeni ürünlerin geliştirilmesini ve üretim sürecini teşvik amacıyla her yıl bir inovasyon ödülü verilmektedir.

Şehir tiyatrosu, eyalet senfoni orkestrası, Viktring müzik forumu, Klagenfurt orkestrası, bir sinema merkezi ve ayrıca üç sinema, fuar alanı, üç kütüphane, eyalet müzesi ve ayrıca sekiz müze, 17 galeri, on adet belediye kültür evi, Seebühne sahnesi, Ingeborg Bachmann edebiyat ödülü, kültür bilimleri, ekonomi ve bilgisayar bölümlerine sahip üniversitenin yanı sıra çok sayıda okul ve akademi, eyalet konservatuvarı, eyalet müzik okulu ve Katolik eğitim kurumu.

Yeniden canlandırılan eski şehir, Lindwurmbrunnen ve Maria Theresien anıtıyla Neuer Platz, Wörthersee-Mandl ile birlikte trafiğe kapalı yaya bölgesi, Kramergasse, trafiğe kapalı yaya bölgesi Alter Platz, Wappensaal’in bulunduğu Landhaus (parlamento binası), şehir tiyatrosu, belediye binası, Avrupa evi, şehir galerisi, katedral meydanı ve katedral, Satdtpfarrturm kulesi, pazar yeri ve Steinerner Fischer’i kapsayan Benediktenerplatz meydanı, Kardinalplatz’daki restoranla birlikte şehir hendekleri ve surları, Stauderplatz meydanı ve Stauder evi, Minimundus, Reptilienzoo hayvanat bahçesi, planetaryum, Kreuzbergl rasathanesi, Felsenhalle’nin bulunduğu Bergbau müzesi, botanik bahçesi, Ingeborg Bachmann’ın doğduğu ev, Robert Musil evi ve Gustav Mahler’in bestelerini yaptığı küçük ev.

 

Klagenfurt uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Klagenfurt,Austria
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler