Amerika jujuy

Jujuy Uçak Bileti (200€'dan başlayan fiyatlarla)

Jujuy Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Arjantin Cumhuriyeti  34’ 36’’ Güney enlemleri ve 58’ 27’’ Bati boylamlari arasinda, Güney Amerika Kitasi’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km² – Türkiye’den yaklasik 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir

Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)’la sınırı bulunmaktadır.

Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. ispanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu ispanyol ve italyan göçmenlerin torunlarıdır.

Batıda Şili, kuzeyde Bolivya ile çevrilidir. Yüzölçümü 53.219 km²’dir. And sistemine bağlı sıradağlar, eyaletin başlıca yüzey şekillerini oluşturur. Bazı yerlerde yüksekliği 5.000 m’yi bulan dağlar, kıraç Atacama Platosuyla (3.500 m) birbirinden ayrılır; plato ise doğuya doğru gittikçe alçalarak yerini alt-And sistemine bağlı sıradağlar ile vadilere bırakır. Doğu ve alt-And dizilerinin sularını, at nalı biçimindeki Grande-San Francisco ırmak sistemi toplar. Sistemin kuzeybatısında, 160 km uzunluğunda bir kanyon olanQuebrada de Humahuaca yer alır; eyalet merkezi San Salvador de Jujuy‘dan Grande Nehri boyunca kuzey doğrultusunda uzanan kanyon, eskiden Atacama Platosuyla Peru ve Bolivya arasında önemli bir ticaret yoluydu.

16. yüzyılın ortalarına değin İnka İmparatorluğu‘na bağlı olan bölge, adını İspanyolların 16. yüzyılın sonlarında oluşturduğu bir tür bölge valiliği makamından (xuxuyoc) aldı. Koloni döneminde bölgedeki encomendero‘lar Bolivya bakır madenleri için gıda maddesi ve katır sağlardı. Jujuy 1843’te Salta‘dan ayrılarak yeni bir eyalet oldu. 1943’te And ulusal topraklarının bölünmesinden sonra Susques ili de eyalete katıldı.

Maden kaynakları açısından Arjantin’in en zengin bölgelerinden olan Jujuy’da, çinko, kurşun, kalay ve gümüş çıkarılmaktadır.Zapla Dağlarında çıkarılan yüksek nitelikli demir cevheri San Salvador de Jujuy yakınındaki Zapla kentinde kurulu yüksek fırınlarda işlenir; ancak yeterince kömür sağlanamaması ve ulaşım güçlükleri yüzünden demir cevherinden tam anlamıyla yararlanılamamaktadır.

Başta şekerkamışı ve tütün olmak üzere pazara yönelik ürünlerin yetiştirildiği alan, San Francisco ve Aşağı Grande vadileriyle sınırlıdır. Katır, eşek, lama gibi yük hayvanlarının yanı sıra koyun, keçi ve az sayıda sığır beslenir. Bolivya’dan gelen binlerce mevsimlik tarım işçisi yörede bazı toplumsal ve ekonomik sorunlara yol açmaktadır. Quebrada de Humahuaca ile Atacama Platosunda 16. ve 18. yüzyıllardan kalma 20 kadar köy şapeli bulunur.
Jujuy uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Jujuy, Arjantin
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler