Avustralya hobart

Hobart Uçak Bileti (400€'dan başlayan fiyatlarla)

Hobart Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Avustralya, güney yarim kürede yer alan bir ada ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasinda uzanir. Okyanusya kitasinda bulunur ve kitanin çok büyük bir bölümünü kaplar. Komsulari Endonezya, Dogu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adalari, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dir. Baskenti Canberra, en büyük sehri ise Sidneydir.

Avustralya, 8.617.930 km² karada, 80.920 km² sularda olmak üzere toplam 8.686.850 km²’lik bir alana kurulmustur. Hiçbir ülkeyle kara siniri yoktur. Çevresinde sadece 25.760 kilometrelik bir sahil seridi vardir.

Hobart, Avustralya‘nın Tazmanya eyaletinin başkenti ve en büyük yerleskesidir. 1803 yılında kurulmuştur. Hobart, eyaletin güneydoğusunda Derwent Nehri‘nin halicinde ve Wellington Dagi (1270 m) yakinlarinda kurulmuştur.

Hobart’a ilk yerleşimler 1803 yılında Risdon Körfezi‘nde kurulmuştur. Yerleşim uzun süre boyunca İngiltere‘nin Fransız kaşifleriarasındaki tartışmalarıyla gündeme geldi. 20 Şubat 1804 tarihine gelindiğinde, yerleşim, yakındaki daha uygun bir yer olan “Sullivan’s Körfezi”ne taşındı.[1] Yerleşimin adı uzun süre, koloni bakanı Lord Hobart’ın adıyla yani; “Hobart Town” ve“Hobarton” adlarıyla anılmıştır. Bölgenin asıl yerlileri, yarı göçmen bir kabile olan Mouheneener kabilesiydi. Uzun süren Avrupalılar’ın savaşları sonucunda Aborjin nüfusu hızla azaldı ve nüfus, yerini Avrupalı mahkumlara ve yerleşimcilere bıraktı.Charles Darwin, Şubat 1836’da bu şehri ziyaret etmiştir.

Hobart, Derwent Nehri’nin halicinde, 42°52′S, 147°19′E koordinatlarında kurulmuştur. Ana şehir merkezi (yerel idare olarak Hobart Sehri), batı sahillerinde, Sullivan’s Körfezi’nin hemen yanında bulunmaktadır. Buyuk Hobart yerel idare acisindan uc ayri bagimsiz yerel idareye bolunmustur: “Hobart Sehri (City of Hobart)”, Glenorchy ve Clarence. Bundan baska Buyuk Hobart icine Kingborough Belediyesi ve Brighton Belediyesinde bulunan ama Buyuk Hobart sehirlesmis bolgesine bagli birer uzanti olan sehrisel semtlerin de eklenmesi gerekmektedir. Sehirsel olarak Buyuk Howard, sehir merkezinin de bulunduğu kıyı alanlarındaki düzlüklerden sonra nehrinin iki yakasina yayilmis ve Wellington Dagi’nin alt yamaclarina genislemistir. Sehrin daha fakir bolgeleri dağlık bölgelerdedir.

Sehrin merkezi idaresinde bulunan Hobart Sehri Yerel Idaresine gore “hafta icindeki calisma gunlerinde Buyuk Hobart’da yasayanlardan %50’sinde daha cogu sehir merkezinde (yani Hobart Sehri icinde) calisma, alisveris yapma, ozel islerle ugrasma ve bos vakitlerde eglence hedefiyle bulunmaktadirla
Hobart uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Hobart, Avustralya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , 1Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler