Asya erivan

Erivan Uçak bileti (90€'dan başlayan fiyatlarla)

Erivan Uçak bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Ermenistan Cumhuriyeti   Güney Kafkasya’da denize kıyısı olmayan bir ülkedir.

Daha önce Sovyetler birliği’ne bağlı bir cumhuriyet iken Eylül 1991’de bağımsızlığını ilân etmiştir. Kuzeyinde gürcistan, doğusunda azerbaycan, güneyinde iran, batısında ise türkiye bulunur. 1 Ocak 2011 itibariyle nüfusu 3.262.600 kişidir.Başkenti ve en büyük şehri Erivan’dır;

Erivan; Ermenice: Երևան, bazen “Երեվան” olarak da yazılır, /ˌjɛrəˈvɑːn/; Rusça: Ереван; Osmanlı Türkçesi: روان, Revan), Ermenistan‘ın en büyük şehri ve 1918‘den beribaşkentidir.[4] Erivan, Ermenistan’ın on ikinci başkentidir.

Erivan MÖ 782 yılında, ülkenin batısında, Ağrı Dağı ovasının en doğusunda ve Hrazdan Nehri‘nin geçitlerinin üstünde kurulmuştur. Savaş, talan, yangın ve depremlerle dolu 2500 yıl süren bir tarihe sahiptir. I. Dünya Savaşı‘ndan sonra kısa ömürlüErmenistan Demokratik Cumhuriyeti‘nin başkenti olmuş ve Ermeni tehcirini yaşayan birçok insan Erivan’a taşınmıştır. 20. yüzyılda, Ermenistan 15 Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Cumhuriyet‘inden biri olduğu zaman boyunca Erivan hızla büyümüştür. Birinci Cumhuriyet sırasında birkaç bin kişilik nüfusa sahip bir köy olan Erivan, yaklaşık 50 yıl sonra Ermenistan’ın kültürel, sanatsal, endüstriyel ve siyasal merkezi konumuna gelmiştir.

Ermenistan ekonomisinin gelişmesiyle, Erivan hızla değişmektedir. 2000’li yılların başından itibaren şehrin dört bir köşesinde, birçok yeni alan inşa edilmiştir. Yeni altyapılarıyla (binalar, mahalleler, sokaklar, restoranlar ve diğer mağazalar) Erivan kenti hızla batılılaşarak, 70 yıl süren Sovyet idaresinin izini silmektedir.

Tahminlere göre 2007‘teki Erivan nüfusu 1.107.800’dür.Kentin banliyöleri de dahil olduğu zaman şehrin toplam nüfusu yaklaşık 1.245.700 kişiye ulaşmaktadır (şu anki resmî tahmin), yani Ermenistan nüfusunun %42’si bu şehirde yaşamaktadır.

Erivan ülkenin merkez batısında, Ağrı Dağı Ovasının kuzey doğusunda bulunmaktadır. Yedi tepenin üzerinde kurulu olan kent, bu açıdanRoma ve İstanbul gibi şehirlerle ortak bir özelliğe sahiptir. Şehrin bazı semtleri ovada, bazıları da yaklaşık 1300 metre rakıma sahip dağların tepelerinde yer almaktadır.

Ağrı Dağı ovasının sınırında olan şehrin güney ve güney batı bölgeleri deniz seviyesinin 900 metre üstündedir. O mevkideki iklimin çok sıcak ve yazın biraz rüzgârlı olması nedeniyle, şehrin en popüler bölgelerinden biridir. Ayrıca şehrin iki havalimanı, terk edilen fabrika ve banliyölerdeki birçok elektrik santrali de (örneğin bu kısımların batısında 30 kilometrelik mesafede bulunan Metzamor Nükleer Santrali) bu bölgelerde bulunmaktadır.

Deniz seviyesinden 950-1000 metre yükseklikte bulunan şehir merkezi ve kuzey batıdaki bölgeler, şehrin nispeten daha alçak kısımlarıdır. Bu bölgeler Tsitsernakaberd‘in ve Hrazdan Nehri‘nin kanyonunun üstünde kuruludur. Birçok restoran ve kulüp de buralarda yer almaktadır ve yaz akşamları hem turistler, hem de Erivanlılar için popüler dinlenme yerleridir. Kentron ilçesi nehrin sağ kıyısında yer almakta, soldaki kıyıda ise Acapnyak ilçesi bulunmaktadır. Kumlu toprağı ve kuru iklimi nedeniyle bu bölgelerde hava tozludur. Şehrin batısındaki çıkışta nehir, Erivan Gölü‘ne akmaktadır, bu gölün kıyılarının hemen üstünde Amerika Birleşik Devletleri‘nin elçiliği bulunmaktadır.

Yaklaşık 1300 m. yükseklikte, yeşilliklerle dolu ve yazın serin olan şehrin kuzeyi ve doğusu, özellikle Avan, Nork-Maraş, Arabkir veKanaker-Zeytun ilçeleri şehrin en popüler yerleridir. Ağrı Dağı ve ovası hemen her yerden izlenebilir. Ek olarak şehrin doğusunda küçük bir tepenin üstünde, şehrin kurulduğu yer olan Erebuni Kalesi‘nin yıkıntıları bulunmaktadır.

Erivan, Ermenistan‘daki diğer şehirlere karşın, bir marzın (bölge) kısmı değil, kendisine münhasır olmak üzere, etrafı diğer marzlarla çevrili olan belirli bir toplumdur. Kuzeyinde Kotayk, güneyinde Ararat, güney batısında Armavir ve kuzey batısında Aragatsotnmarzları bulunmaktadır.

Erivan uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

Yerevan,Ermenistan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler