Afrika no image

Praia Uçak Bileti (200€'dan başlayan fiyatlarla)

Praia Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Praia ya da Praya, 125.000 nüfuslu bir şehirdir. Yeşilburun’un başkentidir. Atlas Okyanusunda bir adadır. Şehir ülkenin en büyük şehiridir ve ülkenin en büyük adası olan Santiago adasında kurulmuştur. Şehirde büyük bir liman, uluslararası havaalanı, ulusal stadyum ve devlet sarayı da bulunur.Yeşilburun’un ticari merkezidir. Şehirde balık sanayisi gelişmiştir. Şehir bir liman kentidir.Praia; kahve, şeker kamışı, tropikal meyveleri ve kumsalları ile ünlüdür.

 Atlas Okyanusu’nda bulunan bir Batı Afrika ülkesidir. Ülke Yeşilburun ismiyle bilinir. 10 ada ve 8 tane adacıktan oluşur. Başkenti Praia olan bir takımada ülkesidir.Nüfusu 405.163’tür. Portekizce ve Crioula dili kullanılır. Halk genellikle Protestan’dır. Para birimi Yeşilburun Eskudosu (CVE)’dur.Ülkede düzensiz yağışlar söz konusu olduğundan sık sık kuraklık yaşanır. Portekizliler 1456’da ülkeye geldiklerinde hiçbir yerleşim birimi yoktu. Afrika’ya yakınlığı sebebiyle sonraları bir liman ve köle ticareti merkezi oldu. Bu nedenle Yeşilburun halkının kökeni bu Portekizliler ve köle Afrikalılar’dır. 1975 yılında Portekiz’den ayrılarak bağımsız hale gelmiştir. Fakat pek çok kişi Amerika, Portekiz, Angolo öncelikli olmak üzere bazı Avrupa ve Afrika ülkelerine göç etmeyi tercih etmiştir.Yeşil Burun Adalar Atlas Okyanusu’nda, Senegal ve Moritanya açıklarındaki takımadalarda bulunan bir Afrika ülkesi. 10 ada ve 8 tane adacıktan oluşur. En büyük üç ada Santiago, Santo Antao, Boa Vista’dır. Başkent Santiago adasındaki Praia’dır. Büyük adalar 50 – 60 km. uzunluğundadır.

 Afrika, dünyanın en büyük ve en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ikinci kıtasıdır. Kendisine bitişik kabul edilen adalar ile birlikte 32.2 milyon km²lik alanı ile dünyanın %6’sını ve dünya üzerindeki kara alanlarının %24.4’ünü kapsar. 1 milyar kişilik nüfusuyla dünya nüfus yoğunluğunun %15’ini oluşturur. Afrika, kuzeyde Akdeniz, güneyde Hint Okyanusu, batıda Atlas Okyanusu, doğuda Sina Yarımadası, Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı ile çevrelenmiş bir kıtadır. Kıta aynı zamanda Madagaskar ve çeşitli takımadaları da bünyesinde barındırır. Kıtada 54 adet diplomatik olarak tanınmış egemen devlet, dokuz bölge ve 3 adet de sınırlı tanınmış devlet bulunur.

 

 

 

Praia Uçak Bileti için bizi arayın.

Praia,Cape Verde
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , 1Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler