Avustralya cairns

Cairns Uçak Bileti (400€'dan başlayan fiyatlarla)

Cairns Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Avustralya, güney yarım kürede yer alan bir ada ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sidneydir.

Avustralya, 8.617.930 km² karada, 80.920 km² sularda olmak üzere toplam 8.686.850 km²’lik bir alana kurulmuştur. Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur. Çevresinde sadece 25.760 kilometrelik bir sahil şeridi vardır.

1876 yılında İngiliz Koloni Birlikleri içerisinde sivil yerleşme vekili olarak görev yapan William Wellington Cairns tarafından keşfedilen Cairns şehri; Avustralya’nın kuzey kesiminde bulunan Queensland Eyaleti sınırları içerisinde yer alan popüler bir şehirdir.

Cairns doğu kıyısında bulunan Cape York Yarımadası arasında bir kıyı şeridinde Mercan Denizi ve Büyük Bölme Range . Kentin kuzey kısmı yer almaktadır Trinity Körfezi ve şehir merkezi üzerinde yer almaktadır Trinity Inlet . Kentin banliyölerinde bazı taşkın ovaları yer almaktadır. Mulgrave Nehri ve Barron Nehri büyük Cairns alanı içinde değil MİA geçen akış. Şehir merkezinin foreshore çamur düz yer almaktadır.

Önce İngiliz yerleşim , Cairns alanı Walubarra Yidinji insanlar tarafından iskan edildi, hala tanıyabilenler yerli mülkiyet hakları . alan yerel bilinen Yidiny dili Gimuy olarak.

1770 yılında, James Cook ilk adlandırma Cairns gelecekteki siteyi, eşlenen Trinity Körfezi . Birkaç resmi seferler tarafından Closer soruşturma 100 yıl sonra bir bağlantı noktasına takın gelişme potansiyelini kurdu.

Cairns giriş batısındaki yaylalarda keşfedilen altın ihraç ihtiyacı ile hızlandırdı, 1876 yılında kuruldu. sitesi ağırlıklı olarak mangrovbataklıkları ve kum sırtları. bataklık yavaş yavaş işçiler tarafından temizlendi ve kum sırtları Edge Hill bir ocaktan kurutulmuş çamur, yerel hızar talaş ve balast ile doldurulmuştur. Bir demiryolu inşaatı toplanan Enkaz Herberton Atherton Tableland üzerine, 1886 yılında başlayan bir proje, aynı zamanda kullanılmıştır. Demiryolu sonra ovalar üzerinde tarım (şeker kamışı, mısır, pirinç, muz, ananas) için kullanılan arazi açtı, ve Tableland meyve ve süt üretimi için. Yerel tarım başarısı bir liman olarak kendini kurmak için Cairns yardım ve 1906 yılında bir liman kurulu oluşturulması ekonomik geleceğini desteklemek için yardımcı oldu. 

25 Nisan 1926 (Açık Anzak Günü ), Cairns Denizciler ve Askerler Savaş Anıtı Alexander Frederick Draper, bir belediye başkanı tarafından açıldı Cairns City .

Sırasında Dünya Savaşı , Cairns tarafından kullanılan Müttefik Kuvvetleri Pasifik operasyonları için bir üs olarak evreleme, ile ABD Ordusu Hava Kuvvetleri ve Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri operasyonel üsleri (şimdi havaalanı), yanı sıra büyük bir askeri deniz uçağı Trinity Inlet tabanı ve ABD Donanması ve Kraliyet Avustralya Donanması mevcut iskele yakınında bazlar. Savaş misyonları destek Cairns dışına uçakla edildi Mercan Denizi Savaşı 1942 güneyinde Cairns edildi Edmonton ve White Rock büyük askeri tedarik alanlarında ve ABD de Paratroopers eğitimli Gordonvale ve Goldsborough Vadisi.

Bir Özel Kuvvetler eğitim üssü Munro Tepesi, Mooroobool eski “Fairview” çiftlik kurulmuştur. Bu taban resmen olarak bilinen Z Deney İstasyonu , ancak “House on the Hill” olarak gayri anılacaktır.

Dünya Savaşı’ndan sonra, Cairns yavaş yavaş bir turizm merkezi haline geliştirdi. açılış Cairns Uluslararası Havaalanı 1984 yılında uluslararası turizm için arzulanan bir hedef olarak şehir kurulmasına yardımcı oldu.

Cairns uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

cairns, Avustralya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler