Amerika buenos aires

Buenos Aires Uçak Bileti (250€'dan başlayan fiyatlarla)

Buenos Aires Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Arjantin Cumhuriyeti  34’ 36’’ Güney enlemleri ve 58’ 27’’ Batı boylamları arasında, Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km² – Türkiye’den yaklaşık 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir

Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)’la sınırı bulunmaktadır.

Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır.

Río de la Plata, ya da bildik biçimiyle River Plate körfezinde, nehirlerin okyanusa kavuştuğu kıyılarda kurulmuş Buenos Aires. Bu haliç niteliğindeki coğrafyanın Ilıman iklimi, güneşli günlerinin çokluğu öylesine dikkat çekici ki; dilimize “iyi havalar” olarak çevrilebilen Buenos Aires tümcesi, boşuna kent adı olarak seçilmemiş. Yerli halk, ülke genelinde “porteños”, yani “liman halkı” adıyla çağrılıyor. Ayrıca Arjantin’in başkenti olan yerleşim, 1980 yılından beri otonom bölge olarak yönetiliyor. Coğrafyanın bu özgün nitelikleri kültürel zenginliği pekiştiriyor.

Kent merkezi, General Paz Caddesi çevresinde kuzey güney doğrultusunda genişliyor. Büyükşehir ile endüstriyel etkinliklerin yürütüldüğü ticaret merkezini birbirine bu cadde bağlıyor. Doğaya kavuşmak için şehir merkezinden 5 dakika uzaklaşmak yetiyor.

Futbol kuşkusuz tüm Arjantin’de olduğu gibi Buenos Aires’te de bir tutku. Boca Juniors ve River Plate arasındaki rekabet yalnız ülkenin değil tüm dünyanın dikkatini topluyor. Kentin “barrios” denen 48 bölgesinin hemen her birinde; en az bir tane olmak üzere stadyum, meydan ve tiyatro bulunuyor. Abasto, Puerto Madero, San Telmo, Recoleta, Palermo, La Boca, şehir merkezindeki caddeler ve Corrientes turistlerin yoğunlaştığı yerlerin başında geliyor.

Kent merkezi, buralı söyleyişi ile Microcentro, tarihsel durakları keşfetmek için en doğru yer. Bu kesimdeki ünlü yaya caddesi Florida, alışveriş benzeri kentsel etkinlikler için de oldukça uygun. 
San Telmo bölgesine gidecek olursanız ilk dikkatinizi çeken kesinlikle koloni dönemi tarzı mimari örnekler olacaktır. Ayrıca yol boyu demir fenerlerle aydınlatılmış kaldırımları görmeye değer.

Buenos Aires Uçak Bileti için bizi arayın.

An turizm en uygun fiyatlı uçak bileti için size yardımcı olur.

buenes aires,arjantinl
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler