Afrika benin

Cotonou Uçak Bileti (250€'dan başlayan fiyatlarla)

Cotonou Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Cotonou, bir Afrika ülkesi olan Benin’in başkentidir. 2012 yılı itibariyle nüfusu 779.314 kişidir.

Benin’in başkenti Porto-Novo olarak geçse de, ülkenin en büyük ve parasal anlamda en etkin kenti Cotonou. Ülkenin güneydoğu kesiminde yer alan kent merkezi, Benin Koyu olarak da bilinen körfezde, Atlantik Okyanusu ve Nokoué Gölü arasında bulunuyor. Modern Cotonou kenti batı yönüne doğru genişliyor. Ülkenin en önemli limanı bu bölgede bulunuyor.

Nokoué Gölü’nü Atlantik Okyanusuna bağlayan Cotonou Lagün’ü, kenti ikiye bölüyor. Batı ve doğu birbirine üç köprü ile bağlanıyor. Kuzeydeki köprü aynı zamanda Benin’i komşu ülkeler, doğuda Nijerya ve batıda Togo’ya bağlayan otoyolun da bir parçası.

Yakın zamada Musée Honmé adı ile bir müzeye dönüştürülen Kraliyet Sarayı, gezilesi bir başka tarihsel alan. Müze özellikle 1905 yılında yaşamını yitiren Hogbonu Kralı Toffa üzerine yoğunlaşıyor. Kral Toffa’nın Sarayı olarak da anılan müzede görülecek en ilginç eser ise tarihsel nitelikli müzik aleti “alounloun”. 

1874 yılında tahta çıkan kral, açık kişiliği ve koloni güçleri ile yürüttüğü işbirliği ile anılıyor. Toffa, halkın Batı tarzı eğitim alması için Fransız okullarını teşvik etmiş, İslam ve Hristiyanlığın ülkeye girişine karşı hoşgörülü olmuş. Cotonou Merkez Camii yalnız kentteki değil, ülkedeki bütün Müslümanlar için çok önemli bir ibadethane.

Yapım yılı 1883 olan Cotonou Katedrali, Notre Dame de Miséricorde olarak da anılıyor. Katedral, Ancien Pont Köprüsü’nün hemen batısında bulunuyor ve kentteki Katolik Hristiyanların Başpiskoposluğu olarak kullanılıyor. Şarap rengi ve beyaz çizgileri ile oldukça özgün bir Katolik ibadethanesi burası. Katedralin kendisi kadar ilginç kulesi hemen arkada ve solda yükseliyor.

Müzeler, Meydanlar, Tarihi Mekânlar, Anıtsal Yapılar

Musée da Silva olarak anılan Silva Müzesi, 1870 yapımı bir binada gezilebilir. Yaklaşık 400 yıl süren kölelik dönemi müzenin ana odağını oluşturuyor. Düzenlenen süreli sergiler ile en eski Afrika kültürünün izlerini, yine bu müzede sürebilirsiniz. Benin, özellikle Brezilya’daki Afrikalı nüfusun önemli kısmının hareket noktalarından biri. 

Müzeye adını veren Karim Elisio da Silva ise Porto-Novo’nun yerlisi bir Afro-Brezilyalı. Afrika çizgileri ile Brezilya mimari tarzının bir karışımı olan yapı, mimari açıdan da değerlendirilmeyi hak ediyor. Müze 1998 yılının kasım ayından beri halka açık.

Alexander Senou Adande’nin adı ile anılan Etnografya Müzesi, 1966 yılında hizmete girmiş. Benin’in en zengin koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan müze, koloni döneminden kalma bir binada gezilebilir. Masklar, yontular ve yüzlerce değişik Afrika örneği müzede sergileniyor. Silahlar, müzik aletleri, doğum ve ölüm törenlerinden sahneler ve daha onlarca nesne müzede görebilecekleriniz arasında yer alıyor.
Çağdaş Afrika sanatının güzel örneklerini görmek üzere Zinsou’ya yönelmelisiniz.

Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek üzere 2005 yılında çalışmalarına başlayan Zinsou Vakfı, Marie-Cécile Zinsou tarafından, iş adamı babası Lionel Zinsou’nun yardımları ile kurulmuş. Sadece sergi alanı ile değil çok güzel kitaplar satan mağazası ve dingin kafesi ile de görülmeye değer bir yer.

Cotonou için sadece bir gününüz varsa ilk sıraya büyük pazar alanı Grand Marché de Dantokpa’yı koymalısınız. Bu kesimde dolambaçlı sokaklar sizi bekliyor. Satıcı ve müşteri kalabalığı arasındaki bu yolculuk, yalnız Benin kültürünü değil bütün Afrika’yı çabucak keşfetmenin en iyi yolu. Asya, Avrupa ve Amerikalı turistlerin yanı sıra özellikle Nijerya, Mali, Burkina Faso, Nijer ve Fildişi Sahilleri gibi komşu ülkelerden gelen insanlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Cotonou uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

cotonou, benin
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler