Asya dac

Dakka Uçak Bileti (300€'dan başlayan fiyatlarla)

Dakka Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Dakka  Babür İmparatorluğu dönemindeki adlarıyla Dacca ve Cihangir Nagar), Bangladeş’in başkenti ve Dakka ilinin merkezi. Dakka bir mega şehirdir ve Güney Asya’daki en büyük şehirlerden biridir. Buriganga Nehri’nin kıyısında yer alan Dakka’nın nüfusu büyükşehir alanı ile birlikte 12 milyondur ve bu özelliğiyle Bangladeş’in en büyük şehridir.Dünyanın en fazla nüfusa sahip 9. şehridir ve ayrıca dünyadaki nüfusu en yoğun şehirlerden de biridir. Dakka “Camiler Şehri” olarak bilinir ve dünyanın en iyi muslinini üretmesiyle tanınmıştır. Aynı zamanda “dünyanın çekçek başkenti” olarak da bilinir. Her gün yaklaşık 400 bin kişi şehirde çekçek kullanmaktadır. Bugün, bölgedeki en büyük kültür, eğitim ve iş merkezlerinden biridir.

Çağdaş Dakka, Bangladeş’teki ekonomik, kültürel ve siyasi hayatın merkezidir. Ülkede altyapısı en gelişmiş yer olmasına rağmen kirlilik, trafik sıkışıklığı ve artan nüfus nedeniyle hizmetlerin yetersiz kalması gibi sorunlar yaşamaktadır. Son onyıllarda Dhaka’da ulaşım, iletişim ve bayındırlık alanında çağdaşlaşmalar yaşanmıştır. Şehir büyük yabancı yatırımlar ve daha fazla ticari faaliyete ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda, şehre ülkenin diğer yerlerinden gittikçe artan bir nüfus akışı vardır ve bu da Dakka’yı dünyadaki en hızlı büyüyen şehir yapmaktadır.

Dakka’yı kabaca öğrenmek için yaklaşık 30 dakikalık bir çekçek turu yeterli olabilir. Merkezden kenar mahallelere, pedal-insan gücüyle çekilen bu tekerlekli taşıtlarla yine aynı sürede ulaşabilirsiniz. Ekim-Mart arasındaki dönemde muson iklimi daha az hissediliyor ve sıcaklık 20 C dolaylarında geziniyor. Dakka’yı yılın bu zamanlarında gitmek salık verilebilir.

Lalbağ Hisarı, kentin övündüğü anıtsal yapılarından biri. İmparator Aurangzeb’in oğlu Prens Muhammed Azam Şah tarafından 17. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş. Şaista Han’ın kızı Bibi Peri’nin mezarı da burada görülebilir.

Pembe renkli Ahsan Manzil, bir zamanlar Dakka Navab Ailesi’nin saray olarak kullandığı bir yapıyken, bugün bir müze olarak düzenlenmiş. Bangladeş parlamentosuna ev sahipliği yapan, görkemli mimariye sahip Jatiyo Sangshad Bhaban görülebilecekler listesine alınabilir.
Dakka uçak bileti için bizi arayin.

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

dacca,bangladesh
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler