Amerika Dodge City

Dodge City Uçak Bileti (350€'dan başlayan fiyatlarla)

Dodge City Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri , ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir, elli tane eyalet ve bir tane federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu , Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir.[3]

Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska eyaleti, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı’nın öbür tarafında bulunan Rusya’nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus’un ortasında bulunan bir takımadadır. Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus’ta bulunan birçok denizaşırı toprağı vardır. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776’dır.

Doğuda Atlas Okyanusu’ndan, batıda Büyük Okyanus’a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii’yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri’nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus’ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri’nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir.

Amerika Kıtası, insanlar için yeni olanaklar ve yeni bir hayat sağladı. Daha sonra, bu koloni sistemi sömürgecilik politikasına dönüştü. İngiliz kolonileri, Birleşik Krallık’a endüstri konusunda hizmet ediyordu. İngilizler kolonilerden vergi alıyordu.Koloniler zaman içinde İngiliz devletinden farklı bir kimlik geliştirmeye başladı. Nüfus hızla büyüyor, tarıma dayalı ekonomi gelişiyor, iş adamları ticari ataklarda bulunuyordu. Dinsel yapıda da farklılık vardı. Avrupa’dan gelenler tutucu bir protestanlık geliştirmişti.

Yönetimleri de İngilizlerden farklıydı. Kolonilerin her birinde (Pensilvanya dışında), iki yasama meclisi bulunuyordu. Kolonileri temsil eden alt meclisin üyeleri mal sahipleri tarafından seçiliyor, Krallığı temsil eden üst meclis üyeleri ise İngiliz Kralı tarafından tayin ediliyordu. Kolonilerde yaşayanlar aynı zamanda mahkemeler kurmuştu ve İngiliz hukuk sistemini uyguluyordu.Miami: “Amerikan Rivierası” olarak anılan şehir, 10 millik benzersiz beyaz kumsalları, art deco mimarisi ve şık restoranları ile burası Miami dedirtmektedir. Miami ülke sınırlarından çıkmadan Latin Amerika kültürünü yaşayabileceğiniz hatta Amerika olduğunuza dair şüphe duyacağınız bir Latin kültürüne ev sahipliği yapmaktadır. Little Havana’da yapacağınız kısa bir gezi size Küba kahvesi ve purosu, Küba müziği ve sanatına bir göz atmanızı sağlayacaktır. Ülkedeki tek tropik iklim bölgesi olan Miami yıl boyu sıcak iklimi ile ve güney sahillerinde yaşayan süper modelleri ve ünlüleri ile tam bir tatil cennetidir. Everglades, Miami hayvanat bahçesi ve Miami çocuk müzesi şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Eşsiz bir tatil keyfi için bulunmaz bir imkan!
Los Angeles: Bir şehirden ziyade iç içe geçmiş bir şehirler topluluğudur. Hollywood, Beverly Hills, Malibu, Sunset Bulvarı Amerika’da görülmesi gereken yerler arasındadır ve tüm bunların hepsi Los Angeles’tadır. Los Angeles ünlü gece hayatı ve yılın büyük kısmı güneşli olan bir cazibe merkezidir. Ancak şehirde bunların yanı sıra gezilip görülebilecek çok fazla yer bulunmaktadır, Griffith Rasathanesi, Cirque De Soleil, Paramount Stüdyoları şehirde görülmesi gereken mekanlardır ve Santa Monica sahilleri, Rodeo Drive, Santa Barbara güney California’nın nefes kesen güzelliklerini görebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. Malibu’da eşsiz günbatımını kaçırmak olmaz!
Chicago: Amerika’nın en büyük 3. şehri olan Chicago pek çok farklı isimle anılmaktadır; The Windy City, The Toddling Town. Amerika’nın finans ve iş merkezi olarak anılan şehir muhteşem Michigan gölü manzarasına sahiptir. Chicago, başka hiçbir yerde bulamayacağınız sofistike büyük şehir olanakları ile hala küçük kasaba samimiyetini bir arada barından ender şehirlerdendir. Tam bir kültür şehri olan Chicago’da yılın her döneminde bir festivale ya da gösteriye rastlayabilirsiniz. Apollo Tiyatrosu, Drury Lane, Millenium Park ve Skydeck Chicago şehirde görmeye değer yerlerdir. Chicago çalışan bir şehir görmek için idealdir!
Orlando: Dünya’nın en büyük eğlence parkı, Disneyland’e ev sahipliği yapan şehir her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Disneyland’i sadece çocuklar için bir eğlence parkı olarak sakın düşünmeyin! Tam bir eğlence parkları merkezi olan Orlando Universal Stüdyoları, Discovery Cove ve Sea World ile Amerika’da görülmesi gereken yerlere sahiptir. Orlanda kesinlikle dinlenmek için tercih edilebilecek bir şehir değildir, Walt Disney Resort, Bush Gardens gibi pek çok eğlence merkezinin bulunduğu şehirde aynı zamanda Tiffany’nin en etkileyici koleksiyonları Charles Hosmer Morse Müzesinde sergilenmektedir. Orlando eğlenmek için doğru tercih!
San Diego: Masmavi gökyüzü ve 70 millik sahilleri ile güney California’nın mücevheri olarak anılmaktadır San Diego. Akdeniz iklimi ve aqua parkları ve akvaryumları ile California’daki ilk İspanyol yerleşimlerinden biridir. San Diego ülkedeki en iyi hayvanat bahçesine sahip olması ile övünürken aynı zamanda eşsiz sahillerinde sörf yapan, şnorkelle dalan ve gün batımını izleyen pek çok insan görürsünüz. Sahil keyfi yapmak isteyenlerin mutlak La Jolla bölgesine gitmesi gerekir. Balboa Parkı, USS Midway Müzesi, San Diego Hayvanat Bahçesi ve Otomotiv Müzesi şehirde görülmeye değer yerlerdir. İspanyol ve Meksika kültürünü şehrin eski kısmında en iyi Meksika yemeklerini tadarak ve en iyi Margaritaları içerek keşfedebilirsiniz. Güneşin tadını çıkartmak için mükemmel bir seçim!
Las Vegas: Dünyanın en renkli şehirlerinden Las Vegas meşhur casinoları ve Büyük Kanyon ile görülmesi gereken şehirler arasındadır. Lüks resortları ve beş yıldızlı otelleri ile tam bir kumar şehri olan Las Vegas sürekli bir parti havasındadır. Sadece eğlence ve kumar severleri değil Ölü Vadi ve Colorado Nehri gibi doğal güzellikleri ile doğa severleri de cezbeden bir şehirdir. Las Vegas Eyfel Kulesi, Bellagio Çeşmesi, Adventuredome ve Stratosphere Kulesi Las Vegas’ta görülmesi gereken yerler arasındadır. Dünya üzerinde insan eliyle yapılmış olan Mead gölü ve Red Rock gibi eşsiz doğal yapılara sahip Las Vegas hayatınız boyunca en azından bir kez görmeniz gereken yerlerden biridir. Partiden çok daha fazlası olduğunu görebilirsiniz!

Dodge City , Amerika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler