Avustralya endonezya 1

Denpasar Uçak Bileti (300€'dan başlayan fiyatlarla)

Denpasar Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

 

Denpasar, Endonezya’da, Bali Adasının ve Badung ilçesinin (kabupaten) merkezi ve en büyük kenti. Singaraja’nın 70 km güneyinde yer alır.

Badung racalarının 1906’da Felemenk milislerine karşı giriştiği intihar çarpışması burada gerçekleşmiş, kent merkezindeki geniş Puputan Meydanı bu olayın anısına açılmıştır. Kent halkının büyük çoğunluğunu oluşturan Balililer, Pallava alfabesiyle yazılan Endonezya dilinin bir lehçesini konuşur. Balililerin İslam inancı, Hindu geleneklerinden çok etkilenmiştir. Kentte ayrıca genellikle dokumacılıkla uğraşan Arap ve Hint tüccarlar, yerel ticaretin çoğunu ellerinde bulunduran Çinliler ve az sayıda Hıristiyan yaşar.Başlıca sanayi etkinlikleri gıda işleme, kağıt yapımı, matbaacılık ile makine imalatı ve onarımıdır. El sanatları arasında kumtaşı, hindistancevizi ve kemik oymacılığı, dokumacılık, el örgüsü, sepet örme ve hindistancevizi lifi üretimi ile altın ve gümüş mücevhercilik sayılabilir.Bir karayolu ağı ile Singaraja’ya ve adadaki öteki büyük kentlere bağlanan Denpasar, Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’na 13 km uzaklıktadır.

1932’de Hollanda hükümetince yaptırılan Bali Müzesi’nde Tarihöncesi’nden 20. yüzyıl başlarına değin uzanan Bali sanatı örnekleri sergilenir. Kentte, Ulusal Arkeolojik Araştırma Merkezi’nin bir şubesi ile 1962’de kurulan Udayana Üniversitesi bulunur. Önemli merkezler arasında Puri Pemecutan (Pemecutan Tapınağı), St. Joseph Kilisesi, Meredith Anısal Kütüphanesi, Dadung Pazarı, Kokar (Gösteri Sanatları Konservatuvarı), Endonezya Dansları Akademisi ve Abiankohas Sanat Merkezi sayılabilir.

Endonezya, resmi adı Endonezya Cumhuriyeti olan Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da yer alan bir ülkedir. Endonezya 17.508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Endonezya halk tarafından seçilmiş meclisi ve devlet başkanı ile bir cumhuriyet’tir. Ülkenin başkenti Cava adasındaki Cakarta şehridir. Sınır komşuları, Papua Yeni Gine,Doğu Timor ve Malezya’dır. Diğer komşu ülkeleri Singapur, Filipinler, Avustralya ve Andaman ve Nikobar adalarıdır. Endonezya ASEAN’ın kurucu üyelerinden ve G20 üyesi ülkelerdendir.

Endonezya takımadaları yedinci yüzyıldan sonra Srivijaya ve Majapahit’in Çin ve Hindistan’la ticarete başlamasıyla önemli bir ticaret bölgesi haline gelmiştir. Yerel liderler ilk çağlardan beri yabancı kültür, din ve politik sistemleri yavaş yavaş özümsediler ve böylelikle Hindu ve Budist krallıklar kuruldu. Endonezya tarihi ülkedeki doğal kaynakları elde etmek isteyen yabancı güçlerin etkisinde kalmıştır. Müslüman tüccarlar bölgeye İslamı getirdiler. Avrupalı güçler ise Coğrafi keşifler ile “Baharat Adası” adı verilen Maluku’yu elde edip bölgedeki ticareti tekelleri altına almak için birbirleriyle savaştılar. Endonezya İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesiyle birlikte üç buçuk asır süren Hollanda sömürgeliğinden kurtularak bağımsızlığını elde etti. Endonezya tarihi daha sonra doğal afetler, rüşvet, bölünme, Suharto sonrası demokratikleşme süreci ve hızlı ekonomik değişikliklerle çalkantılı geçti. Şu anki Endonezya Cumhuriyeti üniter bir devlet olmakla birlikte otuzüç eyaletten oluşur.

 

 

Denpasar Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Denpasar,Endonezya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

An turizm en uygun fiyatli uçak bileti için size yardimci olur.

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler