Afrika malavi

Blantyre Uçak bileti (200€'dan başlayan fiyatlarla)

Blantyre Uçak bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Paylaş

Malavi Cumhuriyeti , Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülke 6 Temmuz 1964 tarihinde Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkenin başkenti Lilongwe’dir.Malavi, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde kuzey-güney yönünde uzanan, uzun ve dar ülke topraklarına sahiptir. Ülke kuzeyde Tanzanya, batıda Zambiya, güney, güneydoğu ve güneybatıda ise Mozambik ile komşu konumundadır. Ülkenin kuzey-güney yönündeki uzunluğu 850 km, batı-doğu yönündeki uzunluğu ise 350 km’dir. Ülkenin tüm sınır uzunluğu toplamda 2.881 km olup, bunun 475 km’si Tanzanya], 1.569 km’si Mozambik ve 837 km’si ise Zambiya ile oluşmaktadır. Ayrıca Malavi gölünün Mozambik egemenliği altında bulunan bölümünde yer alan Likoma ve Chizumulu adaları Malavi devletinin hakimiyeti altındadır.Blantyre, Afrika kıtasında bulunan Malavi‘nin bir şehridir.

Şehir ülkenin nüfusu en yoğun ikinci şehir konumundadır. Ülkenin güney bölümünde yer alan şehirde 2013 tahmini verilere göre 745.373 kişi yaşamaktadır. 2011 yılında gerçekleştirilen resmi nüfus sayım sonuçlarına göre şehirde 661.444 kişi yaşamaktaydı.Afrika kıtasının orta kısmında kurulan ilk şehir olma özelliğini taşıyan Blantyre, Malavi’nin ticari açıdan en önemli şehri konumundadır. Bu özelliğinden dolayı nüfusu sürekli artan şehir, 1990’lı yılların sonuna kadar ülkenin en kalabalık şehir konumundaydı. Günümüzde bu unvanı ülkenin başkenti Lilongwe elde etmiş olup, Blantyre ikinci konumdadır. Malavi devletinin en eski modern şehirlerinden olan Blantyre adını bölgeyi misyonerlik ve keşif amacı ile ilk ziyaret eden Avrupalı olan David Livingstone’un İskoçya’da bulunan doğum yeri olan Blantyre şehrinden almaktadır. Şehir 1876 yılında İskoç Kilisesi‘nin misyonerlik çalışmaları sırasında kurulmuştur.

Blantyre şehir merkezi ülkenin diğer pek çok şehrine göre iyi olan ve sadece başkent Lilongwe ile kıyaslanabilecek bir altyapıya, ulaşım ağına ve yerel hizmete sahiptir. Şehirdeki tüm karayolları asfaltlanmış konumda olup, su ve elektrik dağıtımı sorunsuz gerçekleştirilmektedir. Ülkenin diğer büyük şehirlerine hızlı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ülkenin en büyük ikinci havaalanına sahip olan şehirden, ülkenin diğer şehirlerinin yanı sıra karşılıklı uluslararası uçuşlarda gerçekleştirilmektedir. Şehir ayrıca büyük yerleşim yerlerini komşu ülke Mozambik ile bağlayan demiryolu üzerinde de bulunmaktadır.Afrika standartlarının üzerinde donanıma sahip ve toplumun her kesimine açık olan bir hastaneye sahip olan şehirde ayrıca bir de özel klinik bulunmaktadır.Malavi’nin yüksek mahkemesi ve devlet televizyon kanalı Malawi Broadcasting Corporation‘ın merkezi Blantyre’de bulunur. Şehir 25,000 yabancıya da ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

Blantyre Uçak bileti için bizi arayın.

 

Blantyre ,Africa
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler